Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rostliny - bylinky - prodej

Příspěvky

Kalisie Repens - krmivo pro agamy, želvy atd.

Prodám Callisia - Kalísie Repens plazivá rostlina rozrostla, vhodná na krmení, nejde o žádnou sazenicku, krmivo pro Vaše agamky, chameleony, želvy, ptáky atd. Calisii můžete podávat každý den. Zvířátka jí mají moc rádi, obsahuje vysoký obsah vápníku, vitamínu A, vitamínu E. Průměr květináče cca 12cm. Kalísii je možné si osobně vyzvednout nebo vám ji mohu zaslat poštou do druhého dne.

 
Cena 90 Kč/ks
 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej

Vavřín vznešený neboli Bobkový list

Vavřín, bobkový list, můžete pěstovat jako půvabnou přenosnou rostlinu. Od jara do podzimu bude strážit vchod do domu, zkrášlovat terasu. Jeho listy jsou nepostradatelným kořením v mnoha jídlech, podporují také zdravé trávení. V koupeli pak ulevují bolestivým a ztuhlým svalům. Čerstvé jsou nelepší!

 
Cena 70 Kč/ks
 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej

Šeřík Obecný

Prodám menší cca 80 cm vysoké keříky Šeříku Obecného. Zvyklé na mrazi, přes zimu byly venku. Mohu zaslat přepravní službou.

 
Cena 100 Kč/ks.
 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská (latinsky melissa officinalis) - nebýt výborných léčivých vlastností meduňky, ani bychom nevěděli, že existuje. Na jejím vzhledu je totiž těžké něco pěkného objevit. Drobné květy rozkvétají postupně, vyskytují se řídce, celá rostlina je málo atraktivní a jako okrasa nevhodná. Výhodou je, že krásně voní a ve formě přímé konzumace (listy) nebo čajů krásně uklidňuje (má tedy sedativní účinky).
Účinky rostliny:
neklid, stres, úzkost, psychické napětí
nespavost, probouzení v noci
pychické vyčerpání
pocit bušení srdce
poruchy srdečního rytmu, lehké srdeční arytmie
trávení, zažívání - křeče žaludku
záchvaty kašle, dávivý kašel
nadýmání, zaražené větry
nevolnost v těhotenství, zvracení v těhotenství
bolesti hlavy
migréna
opar (herpes) - protivirová bylina.

 
Cena 30 Kč/ks.
 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej

Máta peprná

Máta peprná příjemnou mentolovou vůni a chuť.
Máta podporuje normální činnost trávicího traktu a střev, posiluje přirozenou obranyschopnost a imunitní systém, napomáhá relaxaci a spánku, působí proti nadýmání a napomáhá normální funkci dýchacího systému. Jako inhalace je vhodná u chorob dýchacích cest.

 
Cena 30 Kč/ks
 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej

Rýmovník - bylina proti rýmě

Velmi aromatická rostlina je vzhledově podobná molici, kterou možná jako venkovní i domácí rostlinu už znáte. Tato krásná a bujná varianta nejenže skvěle roste před očima, ale údajně její vůně léčí rýmu a odpuzuje hmyzí škůdce a kočky. Dáte-li si ji do okna, údajně se k vám komáři pro samou nevůni ani neodváží.

 
Cena 50 Kč/ks
 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej

Migrenovník - bylinka proti bolesti hlavy

Migrénovník se díky svému aroma používá při bolestech hlavy. Listy se mohou rozmačkat a inhalovat nebo je přiložit na spánky.NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ:

Migrénovník se v našich podmínkách pěstuje jako pokojová rostlina na světlém místě. Rostlinu každoročně (nejlépe na jaře) přesazujeme do o trochu většího květináče do neutrální, propustné půdy (zahradnický substrát, substrát pro pokojové rostliny, substrát na bylinky apod.) a od jara do podzimu přihnojujeme hnojivem na bylinky nebo jiným přírodním hnojivem. Pokud máte možnost, můžete rostlinu přes léto umístit ven na světlé místo a uklidit ji domů až koncem srpna. Na zimu migrénovníku dopřejeme světlé místo a omezíme zálivku. Rostlina nesnáší dlouhodobé přemokření.

 
Cena 50 kč/ks
 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej

Ibišek Syrský venkovní - modrý, bílý, fialový

Krmivo pro terarijní zvířata, mají moc rádi květy ibišků.

Letošní sazenice - bílý a modrý ibišek - cena 10 Kč/ks.

Loňský ibišek fialový - cena 50 Kč/ks.

 
13. 6. 2020 | Rubrika: Rostliny - bylinky - prodej